«    Лютий 2023    »

Добрий день, дорогі гості! Ми раді вітати Вас на сторінках шкільного сайту!

Маємо надію, що відвідувачі сайту знайдуть на його сторінках багато корисної та цікавої інформації, дізнаються про історію і сьогодення нашої школи, про досягнення і гарні традиції, про організацію освітнього процесу, громадське та культурне життя, і, природно, про людей, які тут працюють.

В.о. директора Шевченко Марина Петрівна

День пам’яті жертв голодоморів щорічно вшановується на державному рівні у четверту суботу листопада. У 2022 році цей день припадає на 26 листопада. Голодомор - це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Вшанування пам’яті жертв Голодомору є справжнім запобіжником повторення подібних трагедій у майбутньому.
«Запали свічку» — загальнонаціонально-міжнародна акція, яка відбувається щорічно у День пам'яті жертв Голодомору.

День Гідності та Свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України. Воно присвячене двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Щороку День Гідності та Свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану.  Метою запровадження пам’ятної дати стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття. Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.

Особливо зараз "гідність" та "свобода" є важливими поняттями в умовах повномасштабної війни. Усвідомлення себе людиною, прагнення до європейських цінностей...

Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:

• поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;
  • повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

За даними ЮНІСЕФ в Україні, майже 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. Кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok і Snapchat є основними соціальними платформами для цькування.

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот "Кіберпес". У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу.

Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.

У чат-боті "Кіберпес" можна знайти інформацію про те:

• що таке «кібербулінг» та як він проявляється;
  • як визначити контент, що містить кібербулінг;
  • що робити, якщо вас кібербулять;
  • як видалити матеріали, що містять кібербулінг;
  • як попередити кібербулінг;
  • як не бути кібербулером.

Від щирого серця вітаю зі Всесвітнім днем вчителя! Нехай ваша праця завжди цінується, нехай ваші старання і надії неодмінно будуть виправдані, нехай, завдяки вам, діти отримують міцні знання, нехай у Вашому житті завжди присутній чарівний світ добра і щастя!

Про мир на Землі говорили з самого народження людства, проте досягти та зберегти його так завжди було важко. З першого подиху та кроку... Ми повторюємо це слово, вкладаємо у нього величезний сенс. Білий колір в нашій культурі означає чистоту, невинність, свободу. Ще тому білі голуби стали символом миру. Хай же скоріше настане наша Перемога та Мир!