«    Листопад 2019    »

Щороку в усьому світі проводиться тиждень імунізації, ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Цього року тиждень імунізації відзначають з 24 по 30 квітня і має на меті привернути увагу світової спільноти до важливості колективних дій та відповідальності зі зміцнення громадського імунітету та імунітету кожної людини окремо.

В Україні питання імунізації населення постає особливо гостро, адже причиною спалаху кору є саме недостатній рівень імунізації. Ця тенденція стосується багатьох країн Європи, тому цьогоріч у Європейському регіоні тиждень імунізації проходить під гаслом «Захистимося разом!».

За даними ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті. Разом з тим в світі налічується близько 20 млн невакцинованих або недостатньо вакцинованих дітей, які не мають захисту від потенційно смертельних інфекційних хвороб.

Глобальний план дій щодо вакцин (ГПДВ), схвалений 194 державами-членами на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в травні 2012 р, покликаний запобігти мільйони випадків смерті від захворювань до 2020 р за рахунок загального доступу до імунізації.

Тиждень імунізації
У ОЗЗСО Новозапорізька школа відбулися батьківські збори-тренінг "Зустріч з батьками майбутніх першокласників НУШ або Перезавантаження за новим Стандартом".

Зустріч з батьками майбутніх першокласників

Під час знайомства батьки створили "дерево мудрості", на якому розмістили питання, що турбують їх. Під кінець зборів, питання перемістились до кореня "дерева мудрості", що означало: відповіді на питання отримані. Далі батьки познайомилися з відмінностями сучасних дітей (покоління Z) та головними навичками людини 21 століття. У практичній частині присутні отримали інформацію про цікаві форми роботи з дітьми, попрацювали у групах, створюючи проекти "Щаслива дитина", над вправами "Скринька почуттів" та "Аплодисменти", познайомились з притчею "Все в твоїх руках", написали побажання на зірках для своїх діточок, мали можливість пройти самодіагностику "Які ми батьки?" та "Чи готові ми бути батьками майбутнього першокласника?".

У ході тренінгу були розглянуті питання адаптації дітей до школи та організації освітнього процесу в умовах реформи освіти. Вчитель Сасанчина Марина Василівна ознайомила батьків з режимом роботи школи, надала поради щодо адаптації дітей у 1 класі. Також педагог детально зупинилися на ключових моментах реформи й основних аспектах Нової української школи, розповіла про принципи організації навчання в НУШ: проведення ранкових зустрічей, органіацію групової роботи та інтегрованого навчання, облаштування освітнього середовища в класі тощо.

Батьківські збори-тренінг пройшли цікаво та змістовно. Батьки висловили подяку за отриману інформацію, поради, відповіді на запитання.
19 січня набув чинності новий законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)". У пояснювальній записці до законопроекту законотворці з посиланням на опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) вказали, що із булінгом в Україні стикалися близько 67% дітей.
Що таке булінг:
Це психологічне, фізичне, економічне чи сексуальне насильство учасників освітнього процесу, у тому числі із застосуванням електронних комунікацій. Цькувати можуть як діти, так і дорослі. Це можуть бути навіть коментарі в Instagram чи образливі чати у Viber.

Закон визначає типові ознаки цькування: систематичність діяння; наявність сторін — кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі; дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника.

Учні, батьки та педагоги зобов’язані повідомляти керівництву закладу про булінг щодо всіх залучених в освітній процес, якщо вони були свідком або отримали про це «достовірну інформацію».