«    Березень 2020    »

ЯК СЕБЕ ЗАХИСТИТИ  ВІД КОРОНАВІРУСА ?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. У світі реєструють COVID-19.

1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.

Миття рук з милом:

• тривалість процедури — 20–40 с;
  • вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;
  • обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:

• спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);
  • антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);
  • тривалість обробки — близько 30 с;
  • особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
  • обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;
  • у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;
  • контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).
  1. Уникайте скупчення людей.
  2. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
  3. Використовуйте захисну маску:
  • обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
  • якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.

Використовуйте маску правильно:

• вона має покривати ніс і рот;
  • вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
  • заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
  • не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
  • заміняйте маску що чотири години; та не використовуйте маску повторно.

У зв’язку з введенням карантину, який триватиме 3 тижні, закликаємо Вас подбати про безпеку дітей та посилити контроль за їх дозвіллям.

Шановні батьки, поясніть дітям, що КАРАНТИН – НЕ КАНІКУЛИ. Він спрямований на те, щоб зменшити контакт між людьми, можливість і ризики поширення вірусу. Підлітки не повинні весь день блукати вулицями та ходити по магазинам, а мають проводити час або вдома, або на свіжому повітрі під наглядом дорослих, уникаючи великого скупчення людей.

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

22 лютого у Новозапорізькій школі пройшли батьківські збори майбутніх першокласників. Про виклики Нової укранської школи, що стоять перед школою та батьками розповіла творча та креативна вчителька, майбутній перший вчитель, Гирлаку Тетяна Олегівна

Шановні батьки майбутніх першокласників!
В 2020 році в нашій школі Ваших любих малюків зустріне молодий, сучасний, креативний вчитель
Гирлаку Тетяна Олегівна.

Заяви на зарахування до 1 класу необхідно подати до 1 червня 2020 року

Щороку в усьому світі проводиться тиждень імунізації, ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Цього року тиждень імунізації відзначають з 24 по 30 квітня і має на меті привернути увагу світової спільноти до важливості колективних дій та відповідальності зі зміцнення громадського імунітету та імунітету кожної людини окремо.

В Україні питання імунізації населення постає особливо гостро, адже причиною спалаху кору є саме недостатній рівень імунізації. Ця тенденція стосується багатьох країн Європи, тому цьогоріч у Європейському регіоні тиждень імунізації проходить під гаслом «Захистимося разом!».

За даними ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті. Разом з тим в світі налічується близько 20 млн невакцинованих або недостатньо вакцинованих дітей, які не мають захисту від потенційно смертельних інфекційних хвороб.

Глобальний план дій щодо вакцин (ГПДВ), схвалений 194 державами-членами на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в травні 2012 р, покликаний запобігти мільйони випадків смерті від захворювань до 2020 р за рахунок загального доступу до імунізації.

Тиждень імунізації