«    Травень 2024    »

В рамках Тижня науки 15 травня 2024 року було проведено спеціалізовану виставку закладів вищої освіти Запорізького регіону «Плануй майбутнє сьогодні. Едукативна магістраль в Запоріжжі», де випускники могли ознайомитись з умовами вступу до ВНЗ Запорізької області, а також зробити перший крок до студентського життя.
А вже 17 травня 2024 року учні 9-го класу відвідали виставку закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізького регіону «Плануй майбутнє сьогодні. Обирай професійну освіту». На цьому заході можна було не лише ознайомитися з великою кількістю сучасних спеціальностей, які пропонують навчальні заклади нашої області, а й спробувати «попрацювати» в якості зварювальника чи кухаря, наприклад.
Професійна орієнтація учнів – одне з важливих питань сьогодення, адже вибір професії – справа відповідальна і досить непроста, бо від цього залежить те, як складеться подальше життя людини.
Представники закладів надали школярам вичерпну інформацію щодо умов вступу, про актуальність робітничих професій на ринку праці та потребу у професійній підготовці кадрів.
Проведення таких заходів для учнів – чудова можливість ознайомитися з вищою та професійною освітою в нових форматах, зрозуміти, що вона сучасна і готова відповідати на їхні потреби.

Вітаємо зі щирим та красивим святом - Днем Вишиванки! Згадаймо про нашу Україну, своїх прадідів та традиції. Історія Батьківщини - це наше майбутнє. Любитимемо її і захищатимемо!

Другий рік поспіль Україна відзначає День Європи 9 травня разом із країнами Європейського Союзу. Відзначаючи День Європи сьогодні, ми підкреслюємо важливість нашої єдності та сили й спільного руху в майбутнє.

За два роки, подавши заявку на членство в Європейському Союзі на п?ятий день повномасштабної війни росії проти України, наша держава виконала низку рекомендацій ЄС та запустила фундаментальні реформи, які стосуються судової сфери, посилення боротьби з корупцією, антиолігархічних заходів, боротьби з відмиваннях коштів, прав національних спільнот та медіа ринку. Це все наближає нас до норм права Євросоюзу, інтегрує у велику родину країн ЄС.

Століттями російська імперія, радянська влада, а потім і рф намагались будь-якими способами відірвати Україну від європейської спільноти. З перших років незалежності українці боролися за демократичний шлях розвитку та протистояли всім спробам підводити європейське майбутнє України.

Тож сьогодні разом з ЄС ми відзначаємо наш шлях та зусилля, яких ми вже доклали, аби повернутися до Європи, а також вкотре підкреслюємо, що європейська мрія українців як ніколи сильна, і ми впевнено йдемо до мети.

Традиція святкування Дня Європи була започаткована багато років тому. Її метою є відзначення миру і єдності народів, які населяють європейський континент.

Цьогоріч Україна вдруге відзначатиме День Європи 9 травня.

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також — нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР.

Щорічно пожежі завдають непоправної шкоди природі та державі. Найбільша їхня кількість припадає на весняно-літній період.
Усі види цього лиха супроводжуються такими факторами, як висока температура у зоні вогню, задимлення великих районів, що значно ускладнює боротьбу з пожежею, обмежує видимість, чинить негативний психологічний вплив та подразнює дихальні органи людей.
Лісові пожежі виникають головним чином з вини людини та внаслідок дії деяких природних чинників. Причиною загоряння може бути виробнича діяльність людини (спалювання відходів на прилеглих до лісу територіях) та необережне поводження з вогнем (недопалки, сірники, вогнища).

Про правила пожежної безпеки та перші дії в разі небезпеки читайте далі

26 березня 2024 року Національна гвардія України відзначає десяту річницю свого створення.
Воїни НГУ – це вмотивовані, сильні і професійні бійці!
За ці роки стали потужним військовим формуванням, яке захищає найдорожче для кожного українця.
Національна гвардія України міцна опора держави і всього народу: кожного і кожної.

Нагадуємо, що з 25 по 31 березня тривають весняні канікули

У всьому світі, питання енергозбереження стає дедалі актуальнішим. Це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також, що надзвичайно важливо, збереження довкілля для наших нащадків.

Енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії.

"Новозапорізька гімназія "СМАРТ" в цьому році активно приймає участь в проекті Пліч-о-пліч за програмою президента України Володимира Зеленського.
12 березня 2024 року на тренування до команди з футзалу завітали представники Асоціації футзалу Запорізької області з меценатами для урочистого вручення нової форми, та побажали перемоги в змаганнях.