«    Травень 2022    »

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні.

Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об'єднавчих цінностей Революції Гідності.

Відео 5-ого класу

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з'явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну.

Зовнішні та внутрішні виклики, що постали сьогодні перед Україною, вимагають від кожного громадянина відповідальності, впевненості та конкретних дій.

Відповідно, 14 лютого 2022 року, з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, Президент України Володимир Зеленський видав Указ, згідно з яким 16 лютого 2022 року визначене Днем єднання в Україні. Про це він повідомив у відеозверненні до українців у понеділок, 14 лютого 2022 року. «Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, надягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність».

8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Голодомор в Україні 1932-33 рр. – визнаний акт геноциду українського народу, про який варто говорити. Його треба вшановувати, про нього треба пам’ятати та ні в якому разі не забувати. Писати вірші, прозу, знімати фільми, відкривати галереї, присвячувати пам’ятники та меморіальні дошки, робити все, аби пам’ятали, аби свічка горіла. Адже правда про голодомор в Україні 32-33 має говорити, тільки це можна вважати найкращим визнанням трагедії, як геноциду до української нації, і це дійсно буде найкращим вшануванням пам’яті жертв голодомору.

З 22 по 26 листопада у Новозапорізькій школі пройшов четвертий тиждень Місячника безпеки життєдіяльності. Цього тижня учні говорили про роботу лікарів та боротьбу з COVID-19, а у п’ятницю до школи приїхали представники Запорізького районного управління ГУ ДСНС України у Запорізькій області на чолі з головним інспектором ВЗМС ЗРУ ГУ ДСНС України у Запорізькій області Шейко Максимом Миколайовичем. Діти прослухали лекцію щодо пожежної безпеки та правил поведінки під час пожежі, ознайомились з будовою та обладнанням пожежної машини, пожежні продемонстрували експлуатацію автомобіля.

День гідності і свободи - свято, яке заснували в 2014 році за указом Петра Порошенка. Його прийнято відзначати щорічно 21 листопада. Встановлено його на честь Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року.

Свято стало наступником Дня свободи, яке відзначалося 22 листопада в честь Помаранчевої революції та було скасоване Віктором Януковичем. Днем свята обране 21 листопада - дата одразу двох визначних для України подій: президентських виборів 2004 року, які стали початком Помаранчевої революції та початку Євромайдану.

Сьогодні ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які беруть участь у війні на сході держави, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у домівках, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.

З 15 по 19 листопада у Новозапорізькій школі пройшов третій тиждень Місячника безпеки життєдіяльності. Цього тижня учні нашої школи перебували на очній формі навчання, тому було вирішено провести єдину виховну годину для учнів початкової школи Національний урок з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому».