«    Березень 2024    »

«Формування конкурентноспроможної
особистості з високим рівнем життєвої
компетентності шляхом використання

інноваційних технологій»

В рамках атестації вчитель фізичної культури Грушко А.М провела майстерку на тему "Використання інноваційних технологій на уроках фізичної культури в НУШ".

Під час заходу вчителі ознайомилися з інноваційними формами роботи та опанували рухові завдання з нестандартним обладнанням, які адаптовані під дистанційне навчання. Також змогли себе відчути дітьми НУШ.

Щоб надавати допомогу всім учасникам освітнього процесу, педагогічним працівникам потрібно не втрачати власний ресурс. Тому в січні  було проведено два тренінги для вчителів.

- «Відновлення внутрішніх ресурсів та самодопомога під час війни», метою якого було ознайомлення з психологічними методами, які допомагають зміцнити власне психічне здоров’я і гармонізувати внутрішній стан, обговорити оптимальні стратегії поведінки для попередження виникнення стресових станів та управління стресом, проінформувати про методи профілактики тривожності, пошуку ресурсів та практик відновлення внутрішніх ресурсів, сприяти активізації особистісних ресурсних станів, навчити долати негативні переживання та використовувати власну енергію для продуктивної діяльності, розвивати вміння самозаспокоюватись.

- «Психологічне здоров’я учасників освітнього процесу в період війни», під час якого отримали інформацію про наслідки травматичного стресу у дітей та підлітків, рекомендації щодо профілактики стресу у дітей та техніки для зняття емоційного напруження і техніки самодопомоги. Познайомилися із способами саморегуляції, попрактикувались в цьому вмінні, підвищили рівень обізнаності

з питань відновлення психічного здоров’я і підтримки комфортної психологічної атмосфери у колективі. Учасники тренінгу відпрацювали навички швидкого відволікання від  тривожного стану,, вчилися стабілізувати свою психіку та емоційний стан для успішного виконання професійної діяльності.

Під час будь-яких складнощів завжди варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психічне.

На жаль, повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну є надзвичайно руйнівною ситуацією.Тому сьогодні підтримки і допомоги потребують усі учасники освітнього процесу. Важливо вміти формувати стресостійкість та життєстійкість.

Перша психологічна допомога – це сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної допомоги ближнім, які відчувають емоційне напруження та страждання. Таку допомогу може надати не лише практичний психолог, а також вчитель, знайомий з правилами надання першої психологічної допомоги. Її надання не передбачає значної професійної підготовки, достатньо педагогічних знань, отриманих в межах загальноосвітнього психологічного інформування, і природної здатності проявляти співчуття, людяність.

В рамках атестаційного періоду асистенти вчителя Бикова Ю. В. та Фербей О.В. провели майстерку «Збереження психічного та фізичного здоров'я учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану». Це була своєрідна «психологічнахвилинка», під час якої присутні обговорили, яксправитися зі стресом та його наслідками, емоційно налаштуватися на плідну роботу; ознайомилися з різноманітними вправами та прийомами, щоб навчитися надавати підтримку собі та іншим.

Зараз кожен із нас – опора для іншого. Зараз ми всі – маяки та джерела зцілення для тих, хто поруч із нами.

Під час зимових канікул Гирлаку Тетяною Олегівною в рамках атестації була проведена майстерка з теми "Використання онлайн дошки Padlet в освітньому процесі". Під час заходу вчителі розглянули можливості даної онлайн платформи та способи впровадження на уроках під час дистанційного навчання.

В рамках атестації вчителем початкових класів Заставською Г.В. було проведено майстерку "Вебквести для учнів початкових класів".

Під час заходу вчителі ознайомились з технологією створення вебквесту згідно теми уроку, опанували можливості платформи та самостійно створили інтерактивний квест.

В рамках атестації вчителем трудового навчання Савенковою В.О. для педагогічних працівників було проведено майстерку "Використання STEAM-прийомів в роботі педагога".

Під час роботи вчителі:

- вчились давати відповіді на складні життєві питання з точки зору науки та наочної демонстрації;

- навчились розкривати теми будь-якого предмету через STEAM;

- провели фрагмент уроку, об?єднавши мистецтво+історію+біологію+науку+інженерію та ознайомившись з інтерактивною платформою та застосунком доповненої реальності AR Book.

В цьому році педагоги нашої гімназії долучились до діяльності науково-дослідної лабораторії "Науково-методичні засади створення безпечного і здорового освітнього середовища у НУШ" КЗ "ЗОІППО" ЗОР. 18 травня 2023 року відбувся вебінар з теми "Моделювання безпечного і здорового освітнього середовища: сучасні підходи" на якому наш досвід презентувала заступник директора з навчально-виховної роботи Карнафель Наталя Анатоліїївна з темою: "Реалізація плану заходів, визначених Національною стратегією розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у НУШ, в умовах сьогодення"

Презентація досвіду гімназії

Двадцять сьомого квітня 2023 року на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ для студентів 2 курсу освітньої програми «Початкова освіта» організували гостьову лекцію на тему «Сучасний урок математики». Родзинками викладання предмету в початковій школі та порадами поділилась наша вчителька початкових класів та зрубіжної літератури Анна Заставская. Математика - захоплива, цікава, вибір бути Вчителем - на все життя. То зробіть його захопливою подорожжю!

Стаття про захід

4 квітня відбулося нагородження переможців Другого обласного конкурсу фахової майстерності "Без бар'єрів" у 2022/2023 навчальному році.

Вітаємо вчителя фізичної культури Стадніченко Наталію Володимирівну з першою перемогою та зайнятим ІІІ місцем у конкурсі.

Бажаємо наснаги на досягнення та підкорення нових педагогічних вершин.