29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут. Саме біля залізничної станції Крути, між Бахмачем і Ніжином, у 1918 році, відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу та незалежність.
Ця битва стала успішною оборонною операцією. Наступ переважаючих сил ворога було зупинено на декілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу.
Щоб надавати допомогу всім учасникам освітнього процесу, педагогічним працівникам потрібно не втрачати власний ресурс. Тому в січні було проведено два тренінги для вчителів.
- «Відновлення внутрішніх ресурсів та самодопомога під час війни», метою якого було ознайомлення з психологічними методами, які допомагають зміцнити власне психічне здоров’я і гармонізувати внутрішній стан, обговорити оптимальні стратегії поведінки для попередження виникнення стресових станів та управління стресом, проінформувати про методи профілактики тривожності, пошуку ресурсів та практик відновлення внутрішніх ресурсів, сприяти активізації особистісних ресурсних станів, навчити долати негативні переживання та використовувати власну енергію для продуктивної діяльності, розвивати вміння самозаспокоюватись.
- «Психологічне здоров’я учасників освітнього процесу в період війни», під час якого отримали інформацію про наслідки травматичного стресу у дітей та підлітків, рекомендації щодо профілактики стресу у дітей та техніки для зняття емоційного напруження і техніки самодопомоги. Познайомилися із способами саморегуляції, попрактикувались в цьому вмінні, підвищили рівень обізнаності
з питань відновлення психічного здоров’я і підтримки комфортної психологічної атмосфери у колективі. Учасники тренінгу відпрацювали навички швидкого відволікання від тривожного стану,, вчилися стабілізувати свою психіку та емоційний стан для успішного виконання професійної діяльності.
Нагадуємо вам про правила безпеки життєдіяльності населення у місцях із масовим перебуванням людей, дотримання правил пожежної безпеки в зимовий період у побуті, дотримання заходів безпеки під час перебування на воді (кризі), порядку дій під час знаходженні підозрілих або вибухонебезпечних предметів
Щороку 22 січня українці відзначають День Соборності України, об'єднуючись у живому ланцюзі та висловлюючи підтримку національній єдності та незалежності
Протягом століть українські землі були розділені та знаходились під гнітом Австро-Угорської та Російської імперій. Закінчення Першої світової війни та настання революційних подій, сприяли зусиллям українців у їхньому прагненні боротьби за свою незалежність. Тому День Соборності є святом для всіх громадян, символізуючи їхнє прагнення до єдності та свободи.
Третина України замінована або забруднена рештками зброї й техніки внаслідок війни. Тож мінна небезпека нині загрожує кожному – як дорослим, так і дітям. Батьки мають розповідати про міни дітям, аби їх уберегти. Ваші діти мають знати, як виглядають міни-пастки, міни-розтяжки та інші їх види. І знати, як діяти, коли знайшов міну. У цьому відео від Dovidka.info та МінРеінтеграції – правила поведінки з вибуховими предметами для дітей. Під час війни це важливі знання, якими варто поділитись.
Особливо небезпечно в прифронтових районах і в деокупованих населених пунктах, куди українські родини повертаються з вимушеної евакуації.
Чи всі українські діти знають, як діяти, коли знайшов міну? Адже окупанти, утікаючи, часто використовують для пасток різні побутові предмети, зокрема, іграшки.
Міністерством молоді та спортом України у співпраці з Державною службою статистики України на платформі https://survey.stat.gov.ua створено анкету для проведення онлайн опитування населення для моніторингу основних показників рухової активності різних вікових груп та соціальних верств населення, стимулюючих і стримуючих факторів.
Опитування проводиться в усіх регіонах України з 18 грудня 2023 року по 18 січня 2024 року серед різних груп населення з 18 років і до 65 років та старші за покликанням https://survey.sportforall.gov.ua
Під час будь-яких складнощів завжди варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психічне.
На жаль, повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну є надзвичайно руйнівною ситуацією.Тому сьогодні підтримки і допомоги потребують усі учасники освітнього процесу. Важливо вміти формувати стресостійкість та життєстійкість.
Перша психологічна допомога – це сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної допомоги ближнім, які відчувають емоційне напруження та страждання. Таку допомогу може надати не лише практичний психолог, а також вчитель, знайомий з правилами надання першої психологічної допомоги. Її надання не передбачає значної професійної підготовки, достатньо педагогічних знань, отриманих в межах загальноосвітнього психологічного інформування, і природної здатності проявляти співчуття, людяність.
В рамках атестаційного періоду асистенти вчителя Бикова Ю. В. та Фербей О.В. провели майстерку «Збереження психічного та фізичного здоров'я учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану». Це була своєрідна «психологічнахвилинка», під час якої присутні обговорили, яксправитися зі стресом та його наслідками, емоційно налаштуватися на плідну роботу; ознайомилися з різноманітними вправами та прийомами, щоб навчитися надавати підтримку собі та іншим.
Зараз кожен із нас – опора для іншого. Зараз ми всі – маяки та джерела зцілення для тих, хто поруч із нами.