Під час будь-яких складнощів завжди варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психічне.
На жаль, повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну є надзвичайно руйнівною ситуацією.Тому сьогодні підтримки і допомоги потребують усі учасники освітнього процесу. Важливо вміти формувати стресостійкість та життєстійкість.
Перша психологічна допомога – це сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної допомоги ближнім, які відчувають емоційне напруження та страждання. Таку допомогу може надати не лише практичний психолог, а також вчитель, знайомий з правилами надання першої психологічної допомоги. Її надання не передбачає значної професійної підготовки, достатньо педагогічних знань, отриманих в межах загальноосвітнього психологічного інформування, і природної здатності проявляти співчуття, людяність.
В рамках атестаційного періоду асистенти вчителя Бикова Ю. В. та Фербей О.В. провели майстерку «Збереження психічного та фізичного здоров'я учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану». Це була своєрідна «психологічнахвилинка», під час якої присутні обговорили, яксправитися зі стресом та його наслідками, емоційно налаштуватися на плідну роботу; ознайомилися з різноманітними вправами та прийомами, щоб навчитися надавати підтримку собі та іншим.
Зараз кожен із нас – опора для іншого. Зараз ми всі – маяки та джерела зцілення для тих, хто поруч із нами.
|