«    Жовтень 2019    »

29 жовтня в закладі освіти відбувся психолого-педагогічний семінар на тему: «Особливості адаптації учнів 5-го та 10-го класів»

З метою профорієнтації 28.10. 2019 р. учні Долинської ОТГ побували на екскурсії у Запорізькому державному медичному університеті. Спочатку учнів запросили до музею, де розказали про будову та органи людського тіла, показавши відповідні експонати. Далі продемонстрували сучасний стіл-комп'ютер, за допомогою якого можна вивчати людське тіло в 3D форматі.
Після екскурсії в музеї ознайомилися з умовами навчання студентів різних курсів та студентів із-за кордону. Цікаво також було відвідати лабораторії різних факультетів. Учні побачили дуже багато сучасної техніки, вартістю в декілька мільйонів гривень.
Взагалі екскурсія університетом була дуже цікавою і корисною. За словами самих учнів, вона допоможе їм зорієнтуватися у виборі професії.

В кінці жовтня дні стають  коротшими, а ночі – довшими. Стає холодно і темно. З ніг збивають сильні вітри. Листя опадає з дерев. Кельтське літо закінчується. Рік  закінчуєтся і все замирає. Так приходить зима з її довгими, темними ночами.

В останню нічь жовтня за кельтським віруванням, їх бога Сонце викрадає князь темряви Самхейн. Саме в цю ніч, раз на рік відкриваються вората пекла і душі померших, привиди, кікімори і всі відьми світу кружляють в небі на своїх мітлах, нагоняючи на людей страху. Наступає час Хеллоуіна.

Щоб задобрити всю нечисть кельти виставляли на вулиці різноманітні пригощання. Діти і дорослі одягали  маски й ходили від однієї хати до іншої, вимагаючи від господарів пригощення  та трішки бешкетуючи. Хеллоуін – переддень дня всіх святих і сама назва цього свята походить від англійского слова «hallow», що означає «святий».

Цьогоріч ми вперше відзначали це свято у школі. Як же це все відбувалося?