Календар
«    Червень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930


У цивільному житті непоодинокі випадки того, що ветерани часто самі не позиціюють себе ветеранами, часом замовчують свій статус, приховують, або не розуміють того, що є ветеранами.
Досі виникає питанння з непорозумінням “а що, вже час займатись ветеранами, якщо триває війна?”. Теперішні військові — майбутні ветерани. Ми зафіксували, що у суспільній свідомості патерн “чинний військовий = майбутній ветеран” — розірваний та не спрацьовує. Тобто пересічний громадянин не завжди усвідомлює, що захисники й захисниці, коли знімають форму — стають ветеранами. За самим визначенням “ветеран” закріпився стереотипний образ бійців часів Другої світової.
Важливо, що усталений раніше образ ветерана про дідуся не відповідає дійсності, бо як свідчить статистика з анонімного опитування УВФ, проведеного у 2023 році, понад 39% військовослужбовців підпадають під категорію молодь (особи з 18 до 35 років). Часто й самі захисники та захисниці не усвідомлюють чи не люблять застосовувати відносно свого нового соціального статусу це поняття.
Частина чинних військовослужбовців нині вже є ветеранами з часів початку російсько-української війни (від 2014-го).

 

Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) запропонувала спеціалістам, які працюють із дітьми, пакет інструментів із запобігання насильству в Інтернеті щодо дівчат-підлітків — Збірник (Toolkit) з профілактики сексуального онлайн насильства щодо дівчат-підлітків.

Це збірка ресурсів, розроблених, створених або адаптованих і протестованих у рамках кількох європейських проектів за участю семи країн ЄС.

  • Посібник «Навчання протидії сексуальному насильству в Інтернеті щодо дівчат-підлітків: Посібник для спеціалістів, які працюють з дітьми».
  • Адаптація українською онлайн-інструменту CYBERSAFE (4 модулі), над яким працювали міжнародні та національні експерти.
  • Два короткі навчальні анімаційні відео для дівчаток і хлопців, вже доступні на платформі YouTube:

— «Наслідки поширення оголеного селфі дівчинки без її згоди»

— «Що робити, якщо ваші оголені селфі потрапили в Інтернет»

  •  Буклет «Поради для батьків та опікунів щодо протидії сексуальному насильству в Інтернеті».

Обдаровані діти – золотий запас нації, її інтелектуальна еліта, гордість і надія України, джерело її авторитету  у  світі. Не варто доводити, що кожна нація сильна своїми талантами, а талант завжди родом з дитинства.

Август Бебель сказав: «Генії не падають з неба, вони повинні мати можливість отримати освіту й мати умови для розвитку».  Тож кожна дитина може стати успішною в житті, досягти значного успіху, знайти себе у суспільстві, реалізувати свої можливості на повну силу. Згадаємо наших зірочок, які сяяли у 2023/2024 навчальному році. 

Вітаємо вас з випускним і хочемо побажати не боятися змін. Йдіть сміливо назустріч своїм великим мріям. Нехай за порогом школи на вас чекає цікавий та непередбачуваний світ, в якому ви неодмінно досягнете свого, зможете твердо стати на ноги й втілити найсміливіші плани! Бажаємо удачі, натхнення та позитивного настрою!

 

11 червня 2024 року відбулося звітування виконуючої обов?язки директора Новозапорізької гімназії «СМАРТ» Шевченко Марини Петрівни за підсумками 2023/2024 навчального року.
Директор в нас не один, бо ми всі одна команда, тому по завершенню активні педагоги отримали подяки та грамоти.

 

 
Починаючи з 2014 року, через військову агресію українські сім’ї та діти перебувають у постійній небезпеці, отримують травми, поранення i втрачають життя. Відповідно до інформації з державного порталу «Діти війни», станом на 2 травня 2024 року внаслідок збройної агресії РФ проти України Офісом Генерального прокурора зафіксовано 1311 випадків поранення та 545 фактів загибелі дітей.
Пам’ять кожної безневинної дитини – жертви агресії має бути вшановано в Україні.
4 червня 2022 року Першою леді України Оленою Зеленською було започатковано щорічне проведення акції «Голоси дітей», присвяченої пам’яті маленьких українців, чиє життя забрала війна.

 

 

Профорієнтація у школі є надзвичайно важливою, оскільки вона допомагає учням визначитися з майбутньою професією та підготуватися до вибору освітнього і кар'єрного шляху.