В цьому році початкові класи нашої гімназії доєдналися до пілотування гейміфікованої фінської платформи Eduten. Завдяки старанності наших діток, а також відповідальності та активності батьків 2 КЛАС увійшов в трійку лідерів серед класів Eduten в Запорізькій області!!!! Дякуємо команді платформи «Eduten» за визнання нашого 2 класу одним з найактивніших класів у 2022/2023 навчальному році освітнього проєкту громадської організації STEM освіта України» та грошову винагороду у 1000грн
Наближаються літні канікули, але про безпеку необхідно дбати 24/7, а не тільки в конкретний час. Традиційно обговорюємо правила безпеки при походах на пікники, з електроприладами, пожежну, природні лиха та НС, приділяємо увагу кібербезпеці та дорожньому руху.
В цьому році педагоги нашої гімназії долучились до діяльності науково-дослідної лабораторії "Науково-методичні засади створення безпечного і здорового освітнього середовища у НУШ" КЗ "ЗОІППО" ЗОР. 18 травня 2023 року відбувся вебінар з теми "Моделювання безпечного і здорового освітнього середовища: сучасні підходи" на якому наш досвід презентувала заступник директора з навчально-виховної роботи Карнафель Наталя Анатоліїївна з темою: "Реалізація плану заходів, визначених Національною стратегією розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у НУШ, в умовах сьогодення"
Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та вибухонебезпечні предмети спричинили 75 жертв серед дітей у період з 24 лютого 2022 року до 15 лютого 2023 року. Щоб зменшити ризики поранення чи загибелі дітей, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти і науки України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Міністерством внутрішніх справ України запустили вебсайт "Все про мінну безпеку" для батьків, вчителів та дітей.
Цьогоріч Україна вперше за двадцять років долучиться до заходів з нагоди Дня Європи — свята, яке традиційно 9 травня відзначається в Європейському Союзі та інших країнах на знак миру та єдності на континенті.
"Будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм", — сказав президент Володимир Зеленський у зверненні 8 травня після підписання указу про щорічне відзначення свята в Україні.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старикам, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття
У зв’язку з настанням весняно-літнього періоду, підвищенням температури навколишнього середовища, щорічно відзначається збільшення кількості пожеж. Як правило, в цей період відбувається прибирання територій та приватних домоволодінь.
Внаслідок чого громадяни несанкціоновано спалюють суху рослинність та сміття.
З метою недопущення трагедії, слід звернути особливу увагу на дотримання наступних вимог пожежної безпеки:
Не кидайте не загашені недопалки та сірники в траву;
Не розводьте багаття поблизу будівель і споруд, а також в лісопаркових зонах;
Не користуйтеся піротехнічними виробами;
Не дозволяйте дитячих пустощів з вогнем.
Що робити, якщо ви опинилися в зоні пожежі:
Відчувши запах диму або виявивши пожежу, з’ясуйте, що горить, на якій площі, яка небезпека поширення пожежі. Якщо чи в зоні руху вогню ви виявите постраждалих, то прийміть заходи по їх евакуації в безпечне місце. Про те, що трапилося повідомте пожежну службу за телефоном 101 або 112, вказавши точну адресу. Оцініть ситуацію, чи варто намагатися загасити вогонь самостійно або краще поспішити за допомогою. Це необхідно зробити навіть в тому випадку, якщо пожежу вдалося загасити, так як можливе відновлення горіння.
Найбільш прості способи гасіння: залити вогонь водою з найближчого водоймища, засипати піском або нанести різкі ковзаючі удари по кромці вогню зеленими гілками з відкиданням вугілля на вигорілу ділянку.
ПАМ’ЯТАЙТЕ, що невміле поводження з вогнем призводить до людських жертв і матеріальних збитків.
Особи, винні в порушенні правил пожежної безпеки, в залежності від характеру порушень та їх наслідків, несуть адміністративну або кримінальну відповідальність.