29 вересня були 78-мі роковини одного з найжахливіших символів Голокосту — масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, вчинені нацистами у 1941-1943 роках. 29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва.
Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста — понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом, — ще близько 17 тисяч осіб.
Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тисяч осіб — євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричних лікарень та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів.

|
В давнину, за часів славного короля Артура, жила зла і підступна фея Фата-Моргана. Вона вміла будувати дивовижної краси замки, розкішні палаци, поблизу яких здіймалися молочно-білі водограї, і заманювала туди втомлених мандрівників. Побачивши ці палаци, подорожні, як заворожені, згортали зі свого шляху, а чудові бачення через деякий час безслідно зникали. І Фата-Моргана бавилася, спостерігаючи за великим подивом людей.
Літа сплинули, король Артур став легендою, дехто і не вірить, що він жив насправді. А ось Фата-Моргана продовжувала і продовжувала свої жарти, ніяк не даючи приводу засумніватися в своєму існуванні.
В країні Фата-Моргани і побували учні нашої школи 29 вересня.
|
Закінчується вересень, дерева вдягаються у різнобарвні сукні. Сама природа сповіщає про останні дні тепла та віддає свої щедрі дари людям. Традиційно в останній тиждень вересня у школі проходить виставка «Щедра матінка-природа», на якій діти представляють поробки з осінніх овочів та фруктів.

|
19 вересня крім піратського дня святкується день народження смайлу. Сучасні смайлики прийшли у наше життя разом із комп’ютером. Так, 19 вересня 1982 в 11:44 ранку Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення. У цьому повідомленні він запропонував інтернет-користувачам під час спілкування в мережі використовувати послідовність символів — «:-)» — як маркер для жартівливих повідомлень. Свій вибір вчений пояснив тим, що цей значок схожий на усміхнене обличчя. Цього року ми вирішили поєднати Свято миру з народженням смайлика і влаштували у п’ятницю тематичний день, а також провели конкурс на найбільшу кількість смайлів у слові «МИР». Результати вражають. Переможцями стали учні 3, 7 та 9-го класу, а 10-ий клас став абсолютним переможцем по кількості смайликів — аж 800 штук. Тому і в подарунок всім смайлові цукерки) Миру нам всім та гарного настрою!

|
Місячник з БЖД триває, тому з’являються все новіші та цікавіші тематичні завдання і виклики. Сьогодні святкується Міжнародний день піратів і ми відривались як могли. Школу захопили вчителі-пірати. Діти намагались замаскуватись під своїх, але вчителі знають хто є хто, іх не збити спантелику. Всі були взяті у полон і відправлені на тортури. Єдиний шанс скинути піратський прапор — пройти квест в умовах дефіциту часу, вижити та зібрати більше 25 монет. І ось, спливає час, два класи ледь встигають і — СВОБОДА та обіцяні скарби чекають на дітей.

|
18 грудня 2018 року було прийнято Закон України №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено поняття булінгу (цькування) та встановлено адміністративну відповідальність за його вчинення. Підставою для прийняття Закону стала поширеність випадків булінгу серед школярів. За даними дослідження UNICEF в Україні у 2017 році, 67% дітей стикалися з булінгом в тих чи інших проявах (були жертвою чи свідком).
05 лютого 2019 року було винесено перше судове рішення за фактом цькування у школі. Станом на 9 вересня 2019 року судами було розглянуто 197 справ про булінг.

|
17 вересня 2019 року на спортивному майданчику Відділу освіти, молоді та спорту Долинської сільської ради відбулися міжшкільні змагання з ігрових видів спорту серед учнів закладів загальної середньої освіти. В змаганнях приймали участь збірні команди шкіл: 5-7кл. та 8-11 кл. Змагання проходили з таких видів спорту: шашки, настільний теніс, підтягування на перекладині, перетягування канату, міні-футбол. Учні Новозапорізької школи зайняли призові місця серед таких видів спорту: Шашки — хл. 5-11 кл. І місце: Книш К., Ситнік П., Бабашкін А., Іващук Д. Дів. 5-11 кл. І місце: Желудько І., Журавльова Д. Настільний теніс: дів. І місце - Кирпа Софія Підтягування — хл. 5-7 кл. І місце - Щербаха С. Перетягування канату (линви) - 5-11 кл. І місце Міні-футбол: збірна команда 5-7кл. І місце з рахунком 4:0 8-11кл. І місце з.рахунком 2:0. Загальний результат по змаганням з різних видів спорту — І місце серед шкіл.

|
В школі триває місячник «Увага! Діти на дорозі» і згідно плану тижня безпеки руху на дорогах діти згадували про правила дорожнього руху, а також влаштували перегони на велосипедах, скейтах та роликах.

|
День фізичної культури та спорту України відзначається в другу суботу вересня. Вперше це свято відзначали в 1994 році, після виходу відповідного президентського указу. В Україні спорт знаходиться на високому рівні розвитку. Українські спортсмени ставали чемпіонами світу та Європи в різних дисциплінах. В цей день вся країна згадує імена Олега Блохіна, Ірини Дерюгіної, Лариси Латиніної, Віталія та Володимира Кличків, Яни Клочкової, Ганни Безсонової, Жанни Пінтусевич та інших видатних спортсменів України всіх часів.
Традиційно перший тиждень вересня в школі присвячується спорту та здоров’ю, а у п’ятницю проводяться спортивні заходи.

|
Сьогодні візначається третя річниця з дня утворення Долинської об'єднаної територіальної громади. Зі святом всіх вас, жителі та робітники громади!

|
|