«    Червень 2019    »

Щороку в усьому світі проводиться тиждень імунізації, ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Цього року тиждень імунізації відзначають з 24 по 30 квітня і має на меті привернути увагу світової спільноти до важливості колективних дій та відповідальності зі зміцнення громадського імунітету та імунітету кожної людини окремо.

В Україні питання імунізації населення постає особливо гостро, адже причиною спалаху кору є саме недостатній рівень імунізації. Ця тенденція стосується багатьох країн Європи, тому цьогоріч у Європейському регіоні тиждень імунізації проходить під гаслом «Захистимося разом!».

За даними ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті. Разом з тим в світі налічується близько 20 млн невакцинованих або недостатньо вакцинованих дітей, які не мають захисту від потенційно смертельних інфекційних хвороб.

Глобальний план дій щодо вакцин (ГПДВ), схвалений 194 державами-членами на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в травні 2012 р, покликаний запобігти мільйони випадків смерті від захворювань до 2020 р за рахунок загального доступу до імунізації.

Тиждень імунізації
У ОЗЗСО Новозапорізька школа відбулися батьківські збори-тренінг "Зустріч з батьками майбутніх першокласників НУШ або Перезавантаження за новим Стандартом".

Зустріч з батьками майбутніх першокласників

Під час знайомства батьки створили "дерево мудрості", на якому розмістили питання, що турбують їх. Під кінець зборів, питання перемістились до кореня "дерева мудрості", що означало: відповіді на питання отримані. Далі батьки познайомилися з відмінностями сучасних дітей (покоління Z) та головними навичками людини 21 століття. У практичній частині присутні отримали інформацію про цікаві форми роботи з дітьми, попрацювали у групах, створюючи проекти "Щаслива дитина", над вправами "Скринька почуттів" та "Аплодисменти", познайомились з притчею "Все в твоїх руках", написали побажання на зірках для своїх діточок, мали можливість пройти самодіагностику "Які ми батьки?" та "Чи готові ми бути батьками майбутнього першокласника?".

У ході тренінгу були розглянуті питання адаптації дітей до школи та організації освітнього процесу в умовах реформи освіти. Вчитель Сасанчина Марина Василівна ознайомила батьків з режимом роботи школи, надала поради щодо адаптації дітей у 1 класі. Також педагог детально зупинилися на ключових моментах реформи й основних аспектах Нової української школи, розповіла про принципи організації навчання в НУШ: проведення ранкових зустрічей, органіацію групової роботи та інтегрованого навчання, облаштування освітнього середовища в класі тощо.

Батьківські збори-тренінг пройшли цікаво та змістовно. Батьки висловили подяку за отриману інформацію, поради, відповіді на запитання.