«    Лютий 2019    »

19 січня набув чинності новий законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)". У пояснювальній записці до законопроекту законотворці з посиланням на опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) вказали, що із булінгом в Україні стикалися близько 67% дітей.
Що таке булінг:
Це психологічне, фізичне, економічне чи сексуальне насильство учасників освітнього процесу, у тому числі із застосуванням електронних комунікацій. Цькувати можуть як діти, так і дорослі. Це можуть бути навіть коментарі в Instagram чи образливі чати у Viber.

Закон визначає типові ознаки цькування: систематичність діяння; наявність сторін — кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі; дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника.

Учні, батьки та педагоги зобов’язані повідомляти керівництву закладу про булінг щодо всіх залучених в освітній процес, якщо вони були свідком або отримали про це «достовірну інформацію».

На загальношкільних батьківських зборах розглядалися такі питання:

1. «Нова українська школа»: міфи та реалії. (заступник директора з НВР Карнафель Н. А.; вчитель початкових класів, тренер НУШ Заставська Г. В.)

2. Організація інклюзивного навчання. (заступник директора з НВР Карнафель Н. А.)

3. «Шкільний булінг. Як виявити і попередити». (Практичний психолог Матвієнко О. Д.) – лекція + відео

4. Звіт голови батьківського комітету за минулий навчальний рік. (Заступник голови Некрасова С. В.).

5. «Це варто обговорити» (директор школи Кузьміна І. В.):

- Пропуски занять без поважних причин;

- Захворювання на педикульоз;

- Харчування учнів (оплата картками, якщо є якісь проблеми – батьки вирішують самостійно з банком; на святкування днів народження – тільки здорові ласощі);

- Про згоду батьків на збір персональних даних дітей (деякі батьки відмовляються давати згоду);

- Збір коштів у фонд школи (батьки вирішили, що в даному питанні пільг нікому не надавати);

- Відвідування учнями уроків фізкультури без спортивної форми;

- Про заборону музичних колонок у школі.
Перший раз у перший клас НУШ

З 1 вересня учні першого класу вчитимуться у Новій українській школі.
Нова українська школа — це назва реформи загальної середньої освіти, яку зараз реалізовує Міністерство освіти і науки спільно з сотнями вчителів і управлінців з освіти по всій Україні.
Нова українська школа буде сприяти формуванню позитивної самооцінки дитини, розвивати ключові навички для життя. Зокрема, будуть виховуватися цінності свободи і відповідальності, вміння формувати і відстоювати власну точку зору, слухати інших , ділитися, досягати компромісів. Разом з учителем учні братимуть участь в розробленні та дотриманні правил поведінки в класі.
Кілька разів на тиждень (або щоденно) у спеціально відведеному місці будуть проводитися ранкові зустрічі, під час яких діти обмінюватимуться новинами, дізнаватимуться про плани на день.
Спробуємо познайомити Вас із деякими змінами шкільного навчання.