«    Квітень 2019    »

Згідно Плану основних заходів цивільного захисту на 2019 рік, затвердженого розпорядженням КМУ від 27.12.2018 № 1076-р, саме у квітні в закладах освіти проводиться День цивільного захисту. Сьогодні учні нашої школи мали змогу пригадати, вдосконалити і продемонструвати свої знання з цивільного захисту. Єдина виховна година для учнів початкової школи у практичному вимірі перейшла в змагання: від інтелектуальних до спортивних. Для учнів середньої та старшої ланки пізнавальну лекцію підготував запрошений експерт - старший майор циклу практичної підготовки курсів УКК НМЦ ЦЗ та БЖД Запорізької області, Клімченко Віктор Миколайович. Діти, розглядаючи ситуації на прикладі з життя, дізнались про правила поводження у разі знаходження боєприпасів та їх класифікацію, а також етапи охоплення приміщення пожежею. На практичному занятті добровольці мали змогу відворити ситуації в яких потрібно користуватися засобами індивідуального захисту. Після цього учні 5-11 класів взяли участь у змаганнях з цивільного захисту, де експерти оцінили їх практичні навички, вміння та знання з данної теми. У підсумку різниця у балах між класами невелика, тому можна зробити висновок, що учні нашої школи добре обізнані з питань цивільного захисту.
Протягом 2006-2018 років за підтримки громадських організацій, органів студентського та учнівського самоврядувань, навчальних закладів, органів державної влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації, бізнесструктур було зібрано 35 798 830,65 грн., за які придбано медичне обладнання та передано в безкоштовне користування в територіальні медичні об’єднання кожної області України.
Цього року фонд «Серце до серця» організовує 14-ту Всеукраїнську благодійну акцію «Серце до серця» під гаслом «Дитяче серденько, живи!», яка триватиме з 1 по 30 квітня 2019 року. Кошти збиратимуться з метою придбання кардіологічного медичного обладнання у дитячі лікарні України.

Акція "Серце до серця"

23 серпня 2013 р. Генеральна Асамблея ООН одноголосно ухвалила резолюцію, якою зазначалося, що «здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність — запорука загального процвітання й добробуту».

Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято.

Всесвітній день здоров’я
З 15 березня по 15 квітня триває місячник боротьби з туберкульозом. Цьогоріч місячник відбувається під гаслом ВООЗ «Час настав». Перемогти туберкульоз остаточно не вдалося ще в жодній, навіть найрозвиненішій країні. Багато хто впевнений, що на туберкульоз хворіють представники соціально-неадаптованих верстви населення. Це поширена помилка, яка іноді може призвести до фатальних наслідків. На жаль, все частіше ця недуга вражає цілком успішних чоловіків і жінок і, що найстрашніше, посилює атаку на дітей.

Скажемо туберкульозу - ні!

25 та 27 березня у ДНЗ "Мрія" Долинської сільської ради відбулися зустрічі з майбутніми першокласниками. Діти радо зустріли свою першу вчительку – Сасанчину Марину Василівну та практичного психолога Матвієнко Оксану Дмитрівну. 25 березня велось спостереження за дітьми під час ознайомлення з навколишнім та фізкультури, а 27 - були проведені заняття. З самого початку майбутні школярики знайомились з вчителькою у ранковому колі, передаючи повітряну кульку та називаючи своє ім'я і слово - характеристику себе. Далі діти подарували один одному посмішку та взяли участь у руханці "Якщо весело тобі...". Під час заняття переглянули мультфільм про Машу "Перший раз у перший клас", відгадували загадки про навчальне приладдя, пограли у ігри "Що не так?", "Збери портфель" та "Треба - не треба", вивчили віршик про школу. Підсумовуючи отримані на попередньому занятті знання, розподілили ознаки весни. Діти отримали надзвичайне задоволення від завдань, педагоги мали змогу оцінити їх готовність до школи.

Зустріч з майбутніми першокласниками
У ОЗЗСО Новозапорізька школа відбулися батьківські збори-тренінг "Зустріч з батьками майбутніх першокласників НУШ або Перезавантаження за новим Стандартом".

Зустріч з батьками майбутніх першокласників

Під час знайомства батьки створили "дерево мудрості", на якому розмістили питання, що турбують їх. Під кінець зборів, питання перемістились до кореня "дерева мудрості", що означало: відповіді на питання отримані. Далі батьки познайомилися з відмінностями сучасних дітей (покоління Z) та головними навичками людини 21 століття. У практичній частині присутні отримали інформацію про цікаві форми роботи з дітьми, попрацювали у групах, створюючи проекти "Щаслива дитина", над вправами "Скринька почуттів" та "Аплодисменти", познайомились з притчею "Все в твоїх руках", написали побажання на зірках для своїх діточок, мали можливість пройти самодіагностику "Які ми батьки?" та "Чи готові ми бути батьками майбутнього першокласника?".

У ході тренінгу були розглянуті питання адаптації дітей до школи та організації освітнього процесу в умовах реформи освіти. Вчитель Сасанчина Марина Василівна ознайомила батьків з режимом роботи школи, надала поради щодо адаптації дітей у 1 класі. Також педагог детально зупинилися на ключових моментах реформи й основних аспектах Нової української школи, розповіла про принципи організації навчання в НУШ: проведення ранкових зустрічей, органіацію групової роботи та інтегрованого навчання, облаштування освітнього середовища в класі тощо.

Батьківські збори-тренінг пройшли цікаво та змістовно. Батьки висловили подяку за отриману інформацію, поради, відповіді на запитання.