«    Лютий 2019    »

19 січня набув чинності новий законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)". У пояснювальній записці до законопроекту законотворці з посиланням на опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) вказали, що із булінгом в Україні стикалися близько 67% дітей.
Що таке булінг:
Це психологічне, фізичне, економічне чи сексуальне насильство учасників освітнього процесу, у тому числі із застосуванням електронних комунікацій. Цькувати можуть як діти, так і дорослі. Це можуть бути навіть коментарі в Instagram чи образливі чати у Viber.

Закон визначає типові ознаки цькування: систематичність діяння; наявність сторін — кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі; дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника.

Учні, батьки та педагоги зобов’язані повідомляти керівництву закладу про булінг щодо всіх залучених в освітній процес, якщо вони були свідком або отримали про це «достовірну інформацію».

15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення військ з Афганістану. Війна тривала понад 9 років. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. Тридцята річниця виведення військ з Афганістану – важлива подія в житті усіх, хто був причетний.